دسته‌بندی نشده

موس بیسیم بخرم یا با سیم؟

موس بیسیم یا با سیم؟؟؟

تصور کنید با بهترین موس بازار کار می کنید، چقدر کار شما راحت تر و با کیفیت تر انجام میشه؟ این که آیا شما باید یک موس بیسیم خرید کنید یا نه، یک تصمیم شخصی است. با استفاده از موس بی سیم، از دردسر درگیری با سیم موس خلاص می شوید اما در مقابل باید ریسک خالی شدن باتری موس در زمانی نامناسب را به جان بخرید.

 

برخی از موس های بی سیم دارای پایه شارژ هستند، بنابر این لازم نیست مرتب برای آنها باتری بخرید، گرچه حالا لازم است که ماوس را در پایه یا ایستگاه قرار دهید.

ممکن است برخی دیگر از موس ها برای حفظ انرژی سوئیچ روشن/ خاموش داشته باشند. این قابلیت تنها زمانی مفید است که یادتان باشد وقتی کارتان تمام شد آن را خاموش کنید. با استفاده از ماوس سیمی، دیگر لازم نیست نگران باتری یا گیرنده باشید زیرا برق مورد نیازش را از درگاه USB یا PS2 کامپیوتر یا لپ تاپ شما دریافت می کند.

با این وجود، نقطه ضعفش این است که شما به معنای واقعی کلمه کاملا به رایانه خود متصل هستید و فقط به اندازه طول سیم موس می توانید جا به جا شوید. تمام دستگاه های بی سیم به صورت پیش فرض از نوع با سیم آنها کندتر هستند. این تاخیر در برخی موارد مثل بازی های کامپیوتری اهمیت خود را نشان می دهد. علاوه بر سرعت، دقت موس های با سیم نیز بیشتر است و کمتر دچار تداخل می شوند. دستگاه های بی سیم ممکن است در ارتباط با گیرنده خود با مشکل مواجه شوند و در این صورت تا زمانی این مشکل رفع گردد امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

البته توی چند سال اخیر شرکت های مختلف موس های بیسیمی معرفی کردن که ادعا میکنن از نظر تاخیر با موس های سیم دار برابری میکنن برای نمونه موس logitech G PRO که گفته میشه تاخیر زیر 1میلی ثانیه داره.

قیمت موس های بی سیم و با سیم در ابتدا اختلاف زیادی داشتند و موس های بیسیم گران تر بودند. اما این اختلاف قیمت تا حد قابل توجهی کم شده است با این حال اگر در بین موس بی سیم یا سیم دار قیمت اولویت شماست باید موس های با سیم را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *